teneffüs dergisi

1998’den beri dergi neşrederek, sosyal faaliyetler yaparak vazifesini hakkıyla yerine getirmeye çalışan Teneffüs Dergisi’nde okuma yazma demenin sadece okulla biten bir şey olmadığını anlayan, eğitim öğretimin bilgi hamallığı değil yaşamayı da gerektiren bir eylem olduğunu bilen ve en önemlisi de düşünmeyi keşfeden öğrenciler buluşmaktalar.

Türkiye’deki öğrenci dergilerinden farklı olarak dergimizde, onlarca farklı öğrencinin de katkısı bulunmakta ve böylece dergimiz tamamen özgün bir havaya bürünmektedir. İçeriğini öğrenci kardeşlerimizin  hazırladığı, küçük büyük demeden herkesin kendisi için içinde bir şeyler bulduğu ve bilgiye boğmadan eğlendiren ve öğreten bir dergidir, Teneffüs Dergisi.

Dergimizi tanıyan ve bu vesileyle bir araya gelen yüzlerce öğrenciyle her yıl il içi ve il dışı geziler, piknikler, spor faaliyetleri, bilgi yarışmaları, yaz ve kış kampları, kitap okuma, ramazan etkinlikleri vb. sosyal birlikteliklerimiz oluyor.

Teneffüs Dergisi, Allah(c.c.)’ın emirlerine ve O’nun Resûlünün sünnetine bağlı, bu bağlamda ahlâklı, bilgili,her hareketi ile bir Müslümana yakışır tavırda topluma örnek olacak bireylerin kişiliğine ve eğitimine, büyük önem vermekte ve bu doğrultuda faaliyetler yapmaktadır.

“Sevgi Bizim İşimiz” düsturuyla insanlarımızın Allah’ı,Resûlünü, Ümmet-İ Muhammed’i ve birbirlerine karşı olan sevgilerini yoğunlaştırmalarını, “Teneffüs’te Muhabbet Esastır” düsturuyla da muhabbetlerini artırmalarını, birbirilerini anlamalarını ve empati kurabilmelerini hedeflemekteyiz.

Reklamlar

26 responses to “teneffüs dergisi

 1. Selamün Aleyküm dostlar. Ben Tarih öğretmeni serkan. Derginizi yakından takip ediyorum. Derginizde aktif faaliyette bulunan Tarihçi kardeşim Hüseyin Oğuzun arkadaşı olarak yazıyorum.
  Teneffüste muhabbet esastır. Muhabbet ise içinde biligi olan sohbettir. Başarılarınızın devamını diliyorum. şimdi yeni sayınızı okumak üzere sitenizden ayrılıyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun…, Ves-selam

 2. teneffüs sonsuza açılan bi kapı gbi..
  girenn çıkası gelmiyor 😀

 3. teneffüs’ü diğer dergilerden ayıran
  en önemli özellik şu cümlelerdir: :TENEFFÜSTE MUHABBET ESASTIR
  SEVGİ BİZİM İŞİMİZDİR.sözleridi……

 4. BURDAN YETKİLİLERE;
  Ya Kaç Ay Oldu Bi dergi Çıkmadı yaa!!! Ne oldu artık senelikmi çıkıcak Dergimiz…

 5. bence çok güzel ben 15 yaşımda olmama rağmen onun dergisini hiç kaçırmıyorum çok güzel bir dergisi var.

 6. bu derginin her sayısını okudum muthiş bir dergi ben şu ana kadar herkese tavsiye ettim ve edeceğim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s